суботу, 15 травня 2021 р.

15 травня-День Європи

З 7 до 17 травня представлено віртуальну книжкову виставку "Європейська родина".
14 травня відбулась година спілкування "Вільний і усвідомлений вибір".
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
В 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
Антологія "Україна-Європа"/упорядкув. та вступ. ст. О. В. Красовицького; худож.-оформлювач Л. П. Вировець.-Харків: Бібколектор, 2015.-573 с.
Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи.
В оповіданнях та уривках - тема європейського минулого та майбутнього України.Країни і народи: Європа: Я пізнаю світ: Дит. енцикл.-Київ: Школа, 2003.-443 с.: іл.
У книжці викладена різнобічна інформація - про столиці держав і видатних людей, визначні місця і національні особливості, народні традиції і звичаї.Вояковський Д. Ментальні кордони в Європі без кордонів/ Даріуш Вояковський; пер. з польськ. В. Ф. Саган.-2-ге вид., доповн.- Київ, Ніка-Центр, 2015.-320 с.
Автор розкриває і поглиблює сучасні підходи до осмислення вузлових аспектів загального дискурсу європейської ідентичності у контексті геополітичних змін і трансформаційних зрушень останніх двох десятиліть.
У автора-соціологічно-антропологічний підхід-спроба поглянути на глобальні, континентальні та локальні зміниз перспективи суспільних груп і мікроструктур у кордонах європейських держав і насамперед Польщі і інших країн Центрально-Східної Європи.


Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, сплоченої прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Вітаємо з Днем Європи!
Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, 
а в серці кожного з нас!

Немає коментарів:

Дописати коментар