вівторок, 9 травня 2023 р.

День Європи

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про відзначення 9 травня Дня Європи.
(УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №266/2023)
Глава держави зазначив, що цього дня українці вшановуватимуть історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм.
До цієї важливої дати представлено інформаційну викладку "Героїчні українці вже вибороли право бути європейцями!".

Президент зауважив, що багато років тому на нашому континенті було встановлено традицію святкування 9 травня Дня Європи – для вшанування досягнутих миру та єдності.
За словами Глави держави, сьогоднішня єдність на Європейському континенті наближає Україну до першого дня нашого миру. Тому президент упевнений, що правильно разом із усією вільною Європою відзначати День Європи.
" Я підписав відповідний указ, і щороку 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир. Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні! Слава кожному і кожній, хто бився проти нацизму та переміг! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!" – сказав президент.
Зеленський зазначив, що зараз в Україну повертається чесна історія без ідеологічних домішок. Він додав, що подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.


"Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України. Буде", – заявив Президент.

"І так само, як і в Другій світовій війні, ми зараз не наодинці проти зла. Ми б’ємося проти нього, спираючись на спільну силу народів вільного світу. Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. Щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм". 
(За матеріалами https://news.obozrevatel.com/ukr/society/mi-budemo-vshanovuvati-nashu-istorichnu-ednist-zelenskij-pidpisav-zakon-pro-svyatkuvannya-9-travnya-dnya-evropi.htm)

"Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах. Це буде День Європи – нашої союзниці. Це буде День Європи – нашої, частиною якої Україна завжди була, є і буде", – резюмував Президент.

Немає коментарів:

Дописати коментар