вівторок, 16 травня 2023 р.

18 травня-День вишиванки

З 11 до 19 травня розгорнуто книжкову виставку-експозицію "Вишиванка-Вкраїна і доля, в ній боролися предки за волю!"

Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.
Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. 
У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.
День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні. У 2023 році День вишиванки відзначають 18 травня.
 Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не   проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші   масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно   просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською   вишивкою. 

Немає коментарів:

Дописати коментар