пʼятницю, 21 квітня 2023 р.

Всесвітній день книги і авторського права.

Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія) Початкова ідея належала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті.

У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо Історично збіглося так, що Шекспір і Сервантес померли 23 квітня 1616 р., — але не в той самий день, тому що на той час Іспанія послуговувалася григоріанським календарем, а Англія — юліанським. Сервантес фактично помер на 10 днів швидше за Шекспіра.

Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва . В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарок.

Мета заходів в цій день, 23 квітня, - поширювати знання про книгу, про письменників, авторів книг, вчитися отримувати задоволення від книжок і читання, визнати чарівну силу книг, що є зв'язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. 
(Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії)

До Всесвітнього дня книги і авторського права у бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку "У книги люди, наче бджоли в соти, знесли духовний, чародійний мед..." (Дмитро Павличко)

 

  

                              

"Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе" (Сухомлинський В.)

Немає коментарів:

Дописати коментар