пʼятниця, 18 червня 2021 р.

До свята Трійці
З 14 до 21 червня представлено віртуальну виставку "Свято Неба і Землі".
18 червня відбулась година духовності "Трійця - символ оновлення життя".
Трійця – одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах.
Свято прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею.
Відзначається Свята Трійця у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Саме тому у християн східного обряду воно має назву П’ятидесятниця.
Великдень цьогоріч православні християни відзначали 2 травня. Таким чином, Трійця 2021 року припадає на неділю, 20 червня.
У свято Трійці згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків.
На 50-й день після Воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Перед ними в світлі та сяйві з'явився Святий Дух. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести кожній людині на землі Слово Боже.
Трійцею це свято називається тому, що саме цього дня світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці, й люди навчились поклонятися та прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Отця, Сина і Святого Духа.
На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами, які символізують відродження всього живого на землі.
Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.
В Україні Трійця є державним святом.
Володимира Круковська. Святкуймо Зелені свята. - Львів: Євросвіт, 2001. - 32 с.: іл.
Книга знайомить з традиціями святкування Зелених Свят, народними звичаями, повір`ями та легендами.Радушинська О. Українські свята. - Київ: Видавничий дім "Калита", 2007. - 64 с.
Український календар щедрий на свята. Із державних, церковних, народних, родинних та особистих свят складається неповторна сув`язь нашої культури і приналежність до свого народу. Книга "Українські свята"допоможе маленькому українцю відчути нерозривність традицій минулого і сьогоднішнього.


Вітаємо зі святом!

Немає коментарів:

Дописати коментар