пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Вікторина "Серед дитячого світу" (До Дня захисту дітей)



День Захисту дітей - це не тільки веселе свято для самих дітей, це нагадування всьому суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб діти росли щасливими, гарно вчилися, займалися улюбленими справами і в майбутньому стали гідними громадянами своєї країни.



Пропонуємо невеличку вікторину, де можна перевірити свої знання:

1. Основний закон України - це...
2. Назвіть друзів Вінні-Пуха
3. Главою нашої держави є...
4. Назвіть друзів Білосніжки
5. Слово "декларація" означає...
6. Григорій Остер написав багато оповідань про папугу, удава, мавпочку і їхнє дружнє життя в Африці. Хто був четвертим другом?
7. У дні державних свят його вивішують на будівлях Це..
8. День Конституції ми святкуємо...
9. Які бурундучки завжди поспішають на допомогу?
10. З ким дружить добрий Малюк?
11.Міжнародний документ про права дитини - це...
12. Хто з мультиплікаційних героїв може так сказати: "Давайте жити дружно!"?



(Відповіді: 1. Конституція; 2. Поросятко П`ятачок, Ослик Іа, Кролик; 3. Президент; 4. Гноми; 5. Заява, оголошення; 6. Слон; 7. Державний Прапор; 8. 28 червня; 9. Чіп і Дейл; 10. З Карлсоном; 11. Конвенція ООН про права дитини; 12. Леопольд)


Читайте книги! Ростіть здорові та розумні!

1 червня - Міжнародний День захисту дітей

Для перегляду онлайн розгорнуто книжкову виставку "Діти об`єднують Україну".

Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини.

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 століття. 

26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема, на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. 

Документ закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їх добробуту. 1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей. Цілком імовірно, що це й підштовхнуло в подальшому відзначати День захисту дітей саме 1 червня. Офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей було ухвалене в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950 році 1 червня було відзначено перший День захисту дітей. 



Через 10 років, в листопаді 1959 року Організація об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини, де були сформульовані десять принципів, що визначають дії всіх, хто відповідає за реалізацію прав дітей, і яка мала на меті забезпечити їм щасливе дитинство. 

У преамбулі Декларації зазначається, що кожна людина має володіти усіма правами і свободами без національних, расових, релігійних, політичних та інших переконань, соціального і майнового становища. 

Рівно через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генасамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ став першим і основним обов'язковим міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ містить 54 статті. В Україні Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року. 


День захисту дітей в Україні є національним святом, який покликаний привернути увагу громадськості до проблем дітей. В Україні День захисту дітей був започаткований Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей". З того моменту в Україні 1 червня стало офіційним Днем захисту дітей. 

Україна за роки незалежності ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.



Нехай дитинство буде щасливим!

Вітаємо з Міжнародним Днем захисту дітей!

вівторок, 26 травня 2020 р.

31 травня - День Києва

Для перегляду онлайн представлено книжкову виставку "Про Київ - з любов`ю".

День Києва святкують в останні вихідні травня.

Перше святкування відбулось наприкінці травня 1982 року - 1500-річчя Києва.

З 1884 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.



Місто Київ — це не лише славетна столиця нашої батьківщини, а й ключова ланка єднання різноманітних історичних епох. Каштанова столиця відіграла визначну роль у формуванні слов’янської цивілізації, закладеної ще за часів Київської Русі.

1. З давніх часів наша столиця була економічним та культурним центром у східній Європі. В одинадцятому столітті Київ був найбільшою столицею в Європі, місто у понад десять разів перевищувало Париж та було у п'ятдесят разів більшим за Лондон. Станом на 2016 рік у списку найбільших міст Європи Київ на сьомій сходинці.
2. Чи не найперше, з чим асоціюється Київ — це Хрещатик, найкоротша, однак водночас і найширша головна вулиця серед Європейських столиць. Її ширина становить 75 метрів.
3. Київське водосховище, або як його ще звикли називати місцеві жителі Київське море, третє за площею в Україні (понад 922 кв. кілометри). Об'єм води який тут міститься справді вражає — понад 3730 мільйонів метрів кубічних.
4. У травні Київ тоне в цвіті каштанів і стає не менш красивим, ніж місто Ужгород вбране в наряд з квітучої сакури. Саме тому Київ також має неофіційне звання «Каштанова» столиця.
5. Київ поправу вважається одним із найзеленіших міст Європи, тут розташовано понад сімдесят парків та більше ніж двісті скверів.
6. В Києві розташований один з найвищих пам'ятників у світі, звісна річ мова йде про Батьківщину-Мати. Висота монументу з постаментом 102 метри що на дев'ять метрів більше ніж розміри символу міста Нью-Йорк статуї Свободи.
7. Станом на 2016 рік найвищий хмарочос в Україні знаходиться у місті Київ — Житловий комплекс на Кловському узвозі, висотою 168 метрів. Також тут є одна з найглибших у світі станція метро — Арсенальна, яка знаходиться на глибині 105 метрів.
8. Тут народився Малевич, а на Андріївському узвозі колись жив Булгаков. Також саме в Києві народився один з найкращих тренерів в історії Українського та світового футболу Валерій Лобановський.
9. Київська команда «Динамо» найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.
10. На честь міста назвали астероїд — «2171 Київ».

Ільченко О. ДЕЯКІ СНИ, або Київ, якого немає. - Грані-Т, 2007.
Переглядаючи фотографії, перечитуючи вірші у книзі, ми вступаємо до діалогу не тільки зі зниклим або наявним Києвом. Саме тут ми маємо змогу розпочати розмову з тим Містом, яким воно існує вічно.



Київ вчора і сьогодні. Фотоальбом. - Видавничий дім "Ракурс-Artograph", Мюнхен, Київ, Москва, 2002.
Цей фотоальбом - зображення Києва на рубежі ХХ та ХХІ століть. За допомогою листівок і фогографій показано зміни, що сталися з містом в останні роки.
















Київ. Парки, площі, вулиці. Фотоальбом. - київ, 2006.
Це видання містить понад 400 оригінальних кольорових фотографій і близько 100 чорно-білих, об`єднані в чотири тематичні блоки з відповідним текстовим матеріалом - парки, площі, вулиці, околиці старого міста.



Мозаїка Софійського собору,
вогненні сплески наших прадоріг...
Суворий бог і долю дав сувору,
та душу нашу чистою зберіг.

Не продаваймо вже її нікому,
хоч як спиває хаос нашу міць...
Ми там - у сплесках весняного грому,
в зіницях поруйнованих дзвіниць.

Ми у родах, понищених дощенту,
ми у могилах - без горбка й хреста...
Мовчить собор - пророчо й непрощенно
і наслухає поклики литавр.

А вітер стогне, а вороння кряче,
а дух чужий нас тяжко обляга, -
та зводиться над всім дитя козаче -
летить з долоньок золота перга...
                                                            Наталка Поклад


понеділок, 25 травня 2020 р.

З 25 травня 2020 року бібліотека відновила обслуговування користувачів.

На період виходу з карантину бібліотека

працює: з 10:00 до 19:00

обслуговує користувачів: з 13:00 до 18:00

Будь-ласка, користуйтесь захисними масками та рукавичками!






























Чекаємо на Вас!
Будьте здорові!

четвер, 21 травня 2020 р.

24 травня - День слов`янської писемності і культури, День Рівноапостольних Кирила і Мефодія


У бібліотеці представлено книжкову виставку - екскурс "О слово рідне! Мудре і прадавнє!"

24 травня в Україні відзначається День святих Кирила і Мефодія, який більше відомий як День слов'янської писемності і культури.


Це свято було встановлено згідно з указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури.


За різними історичними джерелами, ці видатні візантійські просвітителі дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи.

Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.


Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури. Це питання виживання в умовах глобалізованого світу, економічної доцільності та міжнародного престижу нашої держави, адже сьогодні українська мова і культура знову стає модною, впливовою, затребуваною у світі.

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу солов’їну мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.