З 19 до 26 вересня діє книжкова виставка "Мовна різноманітність: долучитись до європейської культури".
26 вересня у країнах Євросоюзу відзначається Європейський день мов, присвячений розширенню міжкультурного розуміння, опануванню іноземних мов, включаючи рідкісні.
Традиційно його відзначають кожного року 26 вересня в 45 країнах континенту. Таке свято проголошено за підтримки офіційних органів Європейського Союзу 6 грудня 2001 року під час проведення чергового Європейського року мов.
Мета дня – заклик урізноманітнювати доступний діапазон мов з метою досягнення максимальної домовленості між державами та громадянами країн.
На неосяжних теренах Європи побутує приблизно 260 мов. Кількісно вони становлять лише 3% мов світу.
24 мови мають статус офіційних мов Євросоюзу: англійська, болгарська, грецька, данська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, угорська, фінська, французька, хорватська, чеська, шведська. Ці мови офіційно й рівноправно використовуються в установах Євросоюзу.
Євросоюз заохочує своїх мешканців до знання двох і більше мов. Це робиться не тільки для кращого взаєморозуміння, а й для розвитку прихильного, шанобливого ставлення до мовно-культурного розмаїття в ЄС.
За даними ЮНЕСКО, з 260 європейських мов повноцінно функціонує лише приблизно 15%. Решта ризикують у близькому чи віддаленому майбутньому зовсім зникнути – якщо залишити їх без уваги, сам на сам з глобалізацією. Уже сьогодні близько 60 мов перебувають у тому стані, коли молодим важко зрозуміти, про що говорять їхні бабусі й дідусі. Приклади таких мов – караїмська, лівська, саамська, їдиш тощо.
Немає коментарів:
Дописати коментар