вівторок, 6 квітня 2021 р.

7 квітня-свято Благовіщення


До свята Благовіщення Пресвятої Богородиці розгорнуто книжкову виставку-привітання "Добра звістка й радість для усіх людей-Благовіщення прийшло в весняний день!"

"Одне з найдавніших двунадесятих свят християнської церкви є свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято призначене події повідомлення архангелом Гавриїлом Діві Марії про Її обраність Господом на землі.
Розповідь про цю подію ми знаходимо в Євангелії від Луки (1:26–38):
«Шостого ж місяця був посланий від Бога ангел Гавриїл у галілейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви — Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах. Вона ж, побачивши його, стривожилася від слів його і міркувала, що б то значило це привітання. І сказав Їй ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога. І ось зачнеш в утробі й народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус. Він буде Великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престіл Давида, отця Його. І царюватиме у домі Якова повік, і царству Його не буде кінця. Марія ж сказала ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлисавета, родичка Твоя, і вона зачала сина в старості своїй, і це вже шостий місяць їй, хоча називають її неплідною, бо не буває безсилим у Бога ніяке слово. Тоді Марія сказала: Я — раба Господня. Нехай буде Мені за словом Твоїм. І відійшов від Неї ангел».


Ідея свята Благовіщення — це надія на спасіння людського роду. Ангел Гавриїл приніс звістку, що незабаром на землю прийде Спаситель. Народить Його нікому не відома галілейська жінка Марія. Саме через неї відбудеться таїнство народження і пришестя Бога на землю: не війною, галасом чи страхом, а Божим Дитятком, яке принесе у світ Мир, Любов, Злагоду і Спасіння усім, хто дослухається до Нього. Ця Дитина зробить усе зло на землі безсилим. Тому і святкуємо ми на Благовіщення народження надії на наше спасіння. Тому і є стільки добра і світла у цьому величному святі."
(За матеріалами: http://www.spadshina.com/programs/narodoznavstvo-ukrayini-narodi-velikoyi-ukrayini/traditsii-i-obichai-ukraintsev/traditsiyi-ta-zvichayi-ukrayintsiv-na-kozhen-misyats-roku/kviten/istoriya-svyata-blagovishchennya/)Благовіщення - це Блага Вість, радісна подія, яка дає початок великих таїнств від Народження, Смерті і Воскресіння Ісуса Христа.

На Воплочення З Духа Святого і Діви Марії Сина Божого-Спасителя Месії чекали Небо і Земля - тож воскликнімо разом "Радуйся Благодатна...Благословенна Ти між жінками і благословен плід лона Твого..." - Ісусе, Сину Божий, заопікуйся життям нашим і визволяй нас від усього злого!

Зі святом Благовіщення!

Немає коментарів:

Дописати коментар