понеділок, 19 грудня 2022 р.

Святкова година духовності до Дня Святого Миколая Чудотворця

15 грудня відбулась святкова година духовності  "Микола Чудотворець про нас щоденно дбає й молитвами святими усіх оберігає!" .
Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник.
У ніч на 19 грудня, в день його пам'яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.
На святкову зустріч було запрошено 15 діток-переселенців (дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку).
Звичайно, і до нашої бібліотечної оселі завітав Святий Миколай, щоб привітати чемних дівчаток і хлопчиків і подарувати солодкі подарунки.
Щиро дякуємо за надані подарунки для наших дітей депутатові Київської міської ради Галайчуку Ігорю Васильовичу!

Також кожна дитина могла вибрати собі у подарунок книгу, які подарували користувачі бібліотеки.


Дітки з захопленням зустрічали чарівника Святого Миколая, розповідали про добрі вчинки, декламували вірші, співали пісні.Маленьких читачів познайомили з історичними фактами та легендами про Святого Миколая, а також цікавими фактами про Миколая Чудотворця.
 
Миколай і його маленький друг
Мало хто помічав, але дуже часто на картинках Святого Миколая зображують не самого, а з чотириногим другом – осликом. Цей ослик не простий, у нього сріблясто-сіра вовна, але все ж земної породи. Він завжди супроводжує Миколи Чудотворця і допомагає йому розносити подарунки дітям. Подейкують, що цей ослик пра-пра-правнук того самого знаменитого осла, що ввіз в Єрусалим Ісуса Христа.


Миколай і його чарівна книга
Кажуть, вдома у Святого Миколая є чарівна книга. У цій книзі все записано і про всіх. Там є всі хороші і погані справи, які за рік зробила людина. Тому і говорять, що якщо ти себе в цьому році погано вів, то подарунка від великого чарівника тобі не бачити. Але Святий Миколай добрий чарівник і готовий пробачити всі погані вчинки, варто тільки щиро попросити вибачення у всіх, кого образив і у самого Святого. Якщо почуття провини буде щирим, тоді можеш просити у Чудотворця чого завгодно – він все виконає. Головне не бути жадібним і не просити занадто багато, інакше покарає тебе Святий Миколай в наступному році.


Збереглися відомості, що, ще коли був немовлям, Микола відрізнявся від інших дітей. Так, вважається, що новонароджений дотримувався посту і їв молоко матері тільки по середах і п'ятницях після вечірньої молитви, а під час хрещення простояв в купелі три години на ногах.
Вже у два роки Микола знав усі букви, а в три навчився читати по складах. Він сам вибрав собі вчителя, підійшовши до помосту, де торгували рабами, і взявши одного з них за руку. Цей раб виявився сином багатія з Сирії, знав три мови, сповідував християнську віру і був хрещений під ім'ям Іоанн.


До наших днів дійшли легенди про чудеса, які робив святий. Наприклад, коли в місті Міри настав голод, Микола з'явився уві сні італійському купцю, вклав йому в руку три золоті монети і повелів спорядити корабель і привезти в Міру жито. Діточки любі, кохані, хороші, 
 Я йшов до вас довго крізь сніг та порошу, 
 Долав ліси й гори, далі дивні 
 І радісно знати сьогодні мені, 
 Що ви з нетерпінням на мене чекали, 
 Вірші учили і пісні співали. 
 Я хочу, щоб свято це було завжди:  Ні суму, ні сліз ви не знали й біди, 
 Щоб сонце і зорі ваш. шлях устеляли, 
 Щоб мами й татусі про вас піклувались. 
 Повірте у казку, надію плекайте, 
 Любов у сердечках завжди зберігайте. 
 У світі багато залежить від вас. 
 1 збудуться мрії, коли прийде час! 
 Щиро вітаємо з Днем Святого Миколая і бажаємо Миру, 
 радості і добрих справ, посмішок близьких, 
 світлої надії душі і вірної удачі, казкових чудес і чарівних моментів,   безсумнівного щастя на шляху 
 і щирої любові! 

Немає коментарів:

Дописати коментар