вівторок, 18 серпня 2020 р.

До Дня Державного Прапора, Дня Незалежності УкраїниЗ 17 до 25 серпня увазі користувачів бібліотеки представлено книжкові виставки "Це прапор - вільної країни, це стяг моєї Батьківщини!" та "Україна в нас одна!".

Щороку 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.


Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. 
Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви. Дехто ж стверджує, що насправді барви нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи – воду і вогонь. Водночас, з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір – уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій – усе земне.
Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Так, перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки. 
Примітно, що досі точаться дискусії довкола того, яким чином розташовувалися кольори на прапорі УНР: блакитний вгорі та жовтий унизу, чи навпаки – із жовтим угорі. Науковці сходяться на тому, що не існує документів, якими в УНР затверджувався б саме "жовто-блакитний" порядок смуг. Тому цілком можливо, що використовувалися обидва варіанти стяга.
До 29-ї річниці Незалежності, яку відзначатимемо 24 серпня, розгорнуто книжкову виставку, щоб нагадати: уже третє десятиліття поспіль ми всі творимо вільну Україну. 

День Незалежності відзначається на честь ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України. Цим документом Україна відновила свій суверенітет. Адже державність на українських землях має тисячолітню традицію. А під час Української революції 1917-1921 років українці, хай і ненадовго, реалізували кількасотлітню мрію про свою незалежну державу.Проголошенню незалежності передувало прийняття Декларації про державний суверенітет України, 30-ту річницю якого відзначали 16 липня.

Ми всі творимо образ незалежної України, всі причетні до того, якою вона є, якою буде та якою її сприймає світ!


                               Наше свято
Я малюю Україну - 
Найріднішу і єдину.
Ось могутній дуб росте,
Далі - поле золоте.
А над полем - небо синє,
Мирне, чисте і красиве.
В небі ластівка летить,
Прапорець мій тріпотить.
Я тепер напевне знаю,
Що велике свято нині,
І вітаю, всіх вітаю
З днем народження країни!
                                               Валентина Бондаренко

З Днем Державного Прапора та Днем Незалежності, Україно!Немає коментарів:

Дописати коментар