понеділок, 24 серпня 2020 р.

29 серпня - День пам`яті захисників України


З 20 серпня до 1 вересня представлено інформаційну викладку - вшанування "Щоб жила Україна: свічка спомину".


День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», з 2019 року щорічно відзначається в Україні 29 серпня.День встановлений «На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві...» відповідно указу Президента від 23 серпня 2019 року.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

Впродовж цих років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й по сьогодні. Так, за офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Сьогодні важливим є впровадження нових традицій по вшануванню пам’яті загиблих воїнів - захисників України. Ці заходи сприятимуть консолідації та розвиткові української нації.

У цей день передбачено приспущення Державного прапора України та оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання, обмеження розважально-концертних заходів та трансляцій на телебаченні і радіо, покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань захисників України, а також проведення національно-патріотичних заходів.

Крім того, обласним та Київській міській держадміністраціям доручено до 15 серпня розробити і затвердити свої регіональні плани щодо відзначення пам’яті загиблих захисників України.

Також цього року планується встановлення зменшених копій державного прапора на усіх могилах захисників України, проведення всеукраїнської акції пам’яті «Сонях», велопробігу ветеранів війни за маршрутом Ужгород – Маріуполь та ряд інших заходів.

"Страшенно важко, що настав той час,
Коли мою країну роздирають, 
Та ми, Герої, не забудем вас
Тому, що в нас Герої НЕ ВМИРАЮТЬ!"

Немає коментарів:

Дописати коментар