неділя, 24 вересня 2017 р.

"Талант правди, доброти й любові" (Літературний вернісаж за творчістю Григора Тютюнника).

20 вересня 2017 року відбулася зустріч - літературний вернісаж, присвячена Людині з великим серцем і справжнім талантом письменника - Григору Михайловичу Тютюннику (1931 - 1980).

До бібліотеки завітали учні 3 - Б класу спеціалізованої школи № 220.

Бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим і творчим шляхом письменника, підготували підбірку творів - казок та оповідань, відбулись аналіз твору  та вікторина за казкою "Як свисне бабак...".
У спогадах про свого брата, Григорія Тютюнника, Григір Тютюнник писав: "Мало - бачити. Мало - розуміти. Треба любити. Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові."
Григір  Михайлович так і жив - любов`ю до людей і до усього живого.
Дивовижно правдиво змальовував життєві ситуації, умів повно розкрити внутрішній світ героя, вважав, що "письменник повинен не просто стежити за вчинками героїв, а думати над ними".
Улюблений жанр письменника - новела.
Тютюнник ніколи не повчає, він вірить і любить свого читача, надає йому право самому оцінювати героїв твору.
А свою провідну тему творчості чітко сформулював так: "Найдорожчою темою, а отже, і ідеалом  для мене завжди були і залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших їх виявах."
Майже більше половини написаного - про дітей і для дітей, яких він любив по - особливому.
Дитинство самого письменника було безрадісним, сповненим тяжких випробувань, і вже у дорослому віці Григір Михайлович часто казав: "І на мить не хотів би повернутися в дитинство".
У 1970 р. вийшла книга оповідань для дошкільнят "Ласочка" і відтоді він активно працював у дитячій літературі.
Видав збірку оповідань і казок "Лісова сторожка" (1971), "Степова казка" (1973), "Однокрил" (1974).
У 1980 році повість "Климко" та "Вогник далеко в степу" було вшановано премією Лесі Українки.
У 1989 році за двотомний твір було присуджено (посмертно) Державну премію України Ім. Т. Г. Шевченка.
Маленьким читачам дуже полюбилась збірка "Степова казка", де звучить тема гармонії людини і природи.
"Степова казка" - невеличкий цикл казок про тварин: "Забутий Курінь", "Як свисне бабак...", "Небезпечний приятель", "Ходи, біда, стороною!".
Разом з вчителем Оленою Іванівною діти детально аналізували казку "Як свисне бабак...", учні  активно брали участь у вікторині.


Саме такі високохудожні твори, де проголошується ідея єдності людини і природи, гармонія існування нашої планети, дуже потрібні сьогодні нашим дітям.
У жовтні 2016 року було започатковано Аграрною партією, видавництвом "Самміт - книга" та Українською бібліотечною асоціацією Всеукраїнський літературний конкурс на сільську та аграрну тематику серед молодих літераторів ім. Григора Тютюнника.
Цьогоріч переможцями конкурсу стали: в номінації проза - Ігор Стамбол "Злочинний порятунок"; в номінації поезія - Юлія Бережко - Камінська "Сад (зриме і незриме)".


Григору Тютюннику належать такі слова: "Якщо тебе ніколи не охоплювало бажання обійняти всю землю, прилащити бродячого собаку, підняти із землі листок і цілувати його, значить, ти ще не любив".

Долучаймося до точного, виразного і влучного слова Григора Тютюнника! 

Немає коментарів:

Дописати коментар