понеділок, 17 липня 2023 р.

До Дня Української Державності

Впродовж другої половини липня у бібліотеці представлено книжкову виставку "Наша єдність - запорука державності!". Також у цей час відбуваються бесіди "За мову! За віру! За народ!".

Святкування Дня Української Державності - це протидія спробі агресора привласнити українську історію державотворення.
28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Торік резидент Володимир Зеленський своїм указом запровадив нове державне свято, яке святкуватиметься в День хрещення Київської Русі. Свято припадає на цей день, посилаючись на багатовікову історію українського державотворення. Яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.
В Україні святкування Дня хрещення Київської Русі було офіційно запроваджено указом резидента 25 липня 2008 року. Датою свята було обрано 28 липня – це день, коли вшановується пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира. Саме за його правління була прийнята християнська віра. З історії відомо, що хрещення Русі припадає на 988 рік, коли християнство стало офіційною державною релігією на землях українців-русинів. Хоча сам Володимир Великий до того, близько тридцяти років, сповідував язичництво. Та він був мудрим і далекоглядним політиком, тому прийняв християнство, щоб зміцнити Київську Русь. Також князь мав на меті налагодити зв’язки з Візантією – тоді наймогутнішою державою світу та розвивати стосунки з європейськими країнами.
Урочисте відзначення Дня Української Державності має на меті привернути увагу суспільства до цінних національних традицій, які лягли в основу формування державності, і відзначити всі важливі етапи цього процесу.
Ухвалений закон про святкування спрямований на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. Головне - це збереження історичної справедливості та протидія фальшивим інтерпретаціям, які сьогодні поширюються державою-агресором щодо історичних аспектів української державності.


Метою відзначення Дня Укрнської Державності є закріплення зв'язку між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу. Це свято призначено для виховання у всіх громадян України розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.
(https://tsn.ua/ukrayina/koli-svyatkuyemo-den-ukrayinskoyi-derzhavnosti-chomu-sogodni-ce-svyato-duzhe-vazhlive-dlya-ukrayinciv-2367694.html)14 липня 2023 року Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9431, який переносить дати трьох державних свят.
Різдво Христове замість 07 січня перенесли на 25 грудня.
День Української Державності з 28 липня перенесли на 15 липня.
День захисників і захисниць України з 14 жовтня перенесено на 01 жовтня.
Цьогоріч День Української державності відзначимо 28 липня, а з наступного року цей день відзначатиметься 15 липня.

Пропонуємо віртуальне ознайомлення з деякими матеріалами нашої виставки:

Іванова, Л. Г. Національна ідентичність і державницька ідея в Україні (остання чверть ХVIII - 60-ті рр. ХIX ст.) : Історичні довідки /Л. Г. Іванова - Київ: Видавництво "Фенікс", 2017. - 368 с.: іл.
У цьому виданні на основі широкого кола архівних та друкованих джерел реконструйовано складні процеси - етапи, тенденції, розвиток, форми, персоналії національного відродженння з акцентом на протистояння російській імперській ідеології та польсько-шляхетській державницькій концепції. На сторінках книги відтворено українській контекст та загальне тло, на якому розгорталась творча діяльність та політичні практики видатних українських інтелектуалів М. Максимовича, М. Костомарова, М. Драгоманова, В. Антоновича, А. Шиманова та інших діячів, які стали на захист української цивілізаційної ідентичності в мовно-культурному просторі й політичному поступі.Руденко, Ю. Д. Козацько-лицарський гарт української молоді/ Ю. Д. Руденко.-Київ: Видавництво "Фенікс", 2017.-400 с.
Книжка присвячена дослідженню проблем козацько-лицарського загартування молоді України, починаючи з епохи Відродження (Козацької доби) XVI -XVIII ст. до нашого часу. Виявляються шляхи, методи, засоби виховання в зростаючих поколінь мужності, звитяги, сили волі та сили духу, високої моралі, глибокого розуму, духовності на традиціях козацької педагогіки.
Мова - це теж Батьківщина/ Упорядн. Н. Николин. - Львів: Свічадо, 2008. - 80 с.
Цей цитатник присвячений темі української мови в сучасний період нашого національного буття, але часом він сягає ширшого істрично-географічного контексту. авторами поданих думок є як відомі постаті, вчені-лінгвісти, так і прості люди.
Книжка виразно стоїть на захисті права повноцінно жити на своїй споконвічній території - в українській душі. Призначена для громадян України, від свідомості яких залежить її доля.Реєнт, О. П., Коляда, І. А. Усі гетьмани України/ Худож.-оформлювач А. С. Ленчик. - Харків: Фоліо, 2007. -415 с. - (Історичне досьє).
Українська Гетьманська держава за 116 років свого існування (1648-1764) мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.

Рассоха-Дісс, М.С. Створення Української держави. - Харків: Веста, 2011.
Енціклопедія розповідає про становлення української держави, про історію затвердження державних символів України, про непростий шлях нашого народу від давніх часів до сьогодення.

Сорока, Ю. 100 важливих подій історії України/ Юрій Сорока; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019. – 205 с.: іл. – (Справжня історія).
Ця книга є спробою об’єднати під однією обкладинкою найвагоміші моменти нашої історичної спадщини і продемонструвати, що, попри все, Україна пам’ятає своє минуле і має намір, враховуючи свій багатющий історичний досвід, будувати власне щасливе майбутнє. Найщиріші вітання з нагоди відзначення Дня Української Державності! 
 Це важливо для нас, українців, 
 особливо зараз, коли ми гідно даємо відсіч російським агресорам, 
 які мають одну мету – знищити нас та нашу державу. 
 Не дамо! Захистимо! 
 Сили духу нам, стійкості, мужності, віри у свої сили та Державу! 


Немає коментарів:

Дописати коментар