вівторок, 24 березня 2015 р.

До ювілеїв Максима Рильського і Ліни Костенко

З 13 березня 2015 року по 31 березня 2015 року представлено книжкову виставку-ювілей «Живи серед людей і радуйся з людьми!» (М. Рильський), присвячену 120-річчю від дня народження Максима Рильського. 
Лицар краси і добра Максим Рильський – великий український поет, перекладач, академік, учений-літературознавець, фольклорист, лінгвіст, публіцист, талановитий педагог.

Представлені матеріали знайомлять користувачів бібліотеки з біографією письменника, його поетичним світом, знайомлять з Рильським – перекладачем, премією М. Рильського за кращий переклад художнього твору українською мовою.


Розділ виставки «Своє, рідне!» присвячений парку ім. Максима Рильського.


Для читачів молодшого шкільного віку цікавою є книга – «Лариса Денисенко про Анжеліну Ісідору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндгрен, Джонні Хрістофера Деппа II. – К.:Грані-Т, 2008. (Серія «Життя видатних дітей»). Це незабутня розповідь про дитинство письменника і його дорослі досягнення.

В своїх творах поет вчить любити рідну землю, шанувати людей, пишатись своєю мовою , творити добро. Тому і цікавляться представленими матеріалами і малюки, і читачі старшого віку.

«…Він увійшов у безсмертя – розкутим, гармонійним, людяним, сповненим душевної краси.» (Іван Ільєнко).


З 13 березня 2015 року по 31 березня 2015 року увазі користувачів бібліотеки представлено книжкову виставку-ювілей «Голос епохи», що присвячена 85-річчю від дня народження Ліни Костенко, української поетеси.Читачі бібліотеки знайомляться з розмаїтим світом поезії Ліни Костенко, пізнають її громадянську одухотвореність, високу художню культуру.
Її поетичний світ – різноманітний і багатоликий. Усе хвилює душу поетеси – історичне минуле українського народу, його сьогодення, людина з її почуттями, роздумами, духовними цінностями, кохання, проблеми екології …
Творчість Ліни Костенко – визначне явище в українській літературі новітнього часу.
Читачам найбільш відомий роман у віршах «Маруся Чурай», за який поетеса удостоєна Державної премії ім. Т. Г. Шевченка 1987 року.
«Поезія – рідна сестра моя.
Правда людська – наша мати»
Л. Костенко


20 березня 2015 року відбулась поетична година «В гармонії думки і почуттів!» що присвячена Всесвітньому дню поезії. Читаємо поезію ювілярів – М. Рильського і Ліни Костенко, а також золоті рядки світового поетичного слова
Читаємо поезію справжніх патріотів, що переймаються болем свого народу!

Немає коментарів:

Дописати коментар