Краєзнавчі замальовки

Теремки́ — історична місцевість, житловий масив міста Києва. Розташовані на південній околиці Києва — між Голосієвим, Феофанією і Жулянами. Поділяються на житлові масиви Теремки-І (вздовж проспекту Академіка Глушкова і вулиці Академіка Заболотного), Теремки-ІІ (між Кільцевою дорогою і озерами поблизу вулиці Академіка Костичева) і приватну забудову (Чабанівська вулиця, збереглися будинки кінця XIX — початку XX століття).Назва, ймовірно, походить від характеру давньої забудови — невеличких будиночків-теремків. Теремки відомі з середньовіччя як володіння Софійського монастиря. З 1867 — у власності київської міської влади, мали назву Софійська Дача. Житловий масив Теремки-ІІ забудований у 1979—1981, Теремки-І — у 1984—1990, мікрорайон вздовж Теремківської вулиці — протягом 1975—1990.
Читати далі...
(матеріал із Вікіпедії)

Бори́с Ми́колайович Лятоши́нський (* 22 грудня 1894 (3 січня 1895), Житомир — † 15 квітня 1968, Київ) — український композитор, диригент і педагог, вважається одним з основоположників модерного напрямку в українській музиці. Неодноразовий член журі міжнародних і всесоюзних конкурсів та активний працівник у керівних органах Спілки композиторів України і в Київській консерваторії, Лятошинський виховав нову плеяду композиторів таких як І. Шамо, В. Сильвестров, І. Карабиць, Є. Станкович, О. Канерштейн.Нагороджений званнями Заслуженого діяча мистецтв УРСР (1945), народного артиста УРСР (1968), державними преміями СРСР (1946, 1952) та УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1971).Народився у Житомирі в сім'ї інтелігентів: його батько Микола Леонтійович був вчителем історії, крім педагогічної роботи займався науковою діяльністю у галузі історичних наук, а як директор різних гімназій, вів громадсько-освітню роботу в Житомирі, Немирові, Златополі. Мати добре грала на фортепіано й співала. Читати далі...
(матеріал із Вікіпедії)

У БУДИНКУ №26-Г ПО ВУЛ. ЛЯТОШИНСЬКОГО МОЖНА ВІДВІДАТИ ОДРАЗУ ДВІ БІБЛІОТЕКИ: БІБЛІОТЕКА №142 ДЛЯ ДІТЕЙ (ВХІД СПРАВА) та БІБЛІОТЕКА ІМ. М. П. СТЕЛЬМАХА (ВХІД ЗЛІВА).

Немає коментарів:

Дописати коментар