вівторок, 29 жовтня 2019 р.

28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників



З 21 до 30 жовтня 2019 року увазі користувачів представлена книжкова виставка-пам’ять «Не зітруть буревії і роки в нашій пам’яті подвиг високий!» (Р. Котик) 



В Україні цього року 28 жовтня відзначають 75-ту річницю визволення від нацистських загарбників. 
Адже саме в цей день у 1944 році відбулося остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної України та було покладено край поневоленню нашої території нацистами і лиходійствам, які вони чинили. 

Користувачі бібліотеки знайомляться з матеріалами книжкової виставки, що висвітлює героїчний подвиг і жертовність Українського народу у Другій світовій війні.










Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоцінений внесок у перемогу над нацизмом


понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Осіння толока



26 жовтня 2019 року працівники бібліотеки долучились до загальнорайонної толоки. 
Прибирали та впорядковували прилеглу територію. 





понеділок, 21 жовтня 2019 р.

Толока у жовтні


19 жовтня 2019 року відбулась толока. 

Працівники бібліотеки долучились до прибирання прилеглої території. 






















































































Ми – за чисте довкілля!




середа, 16 жовтня 2019 р.

До Дня Захисника України

16 жовтня 2019 року відбулась відеозустріч "Сучасне військове патріотичне кіно - для Тебе!".

Увазі учнів 5-В класу та 7-В  школи № 260 було представлено перегляд публіцистичного документального фільму "Позивний"Зеніт" Фільм 3".



Це цикл п`яти національних фільмів від режисерів Анни Мартиненко та Тетяни Кулаковської, це обличчя передової, обличчя новітньої історії України.










«Позивний Зеніт. Фільм 3» має гасло «Хочете жити? – Воюйте!». Розповідає про утримання позиції Зеніт третьою ротацією Зведеного Загону ПС ЗСУ та десантниками в умовах цілковитого оточення після падіння ДАП, ближній бій 22 січня 2015 року, який закінчився відбиттям атаки танкової колони з кількісною перевагою ворога на броні, бойову злагодженість та взаємодію Зведеного Загону та десантників.

Вражає детальна правда про те, як живуть і воюють бійці, їх думки і переживання.

Сьогодні важливо донести молодому поколінню думку про те, що треба поважати і цінувати військових, які охороняють мирне життя.










Слава Україні! - Героям Слава!
Повертайтесь живими!


вівторок, 15 жовтня 2019 р.

«За честь і гідність України!» (Патріотичний вечір).


11 жовтня відбувся патріотичний вечір, присвячений Дню українського козацтва, Дню захисника, Дню Покрови Пресвятої Богородиці. До бібліотеки завітали наші друзі – учні 4-Б класу школи №220, вчитель Костоловська О. В. 

















Була презентована книжкова виставка-історичний екскурс «Українська Слава і Свобода!». Книги про козацьки часи дуже зацікавили, діти активно переглядали, зачитували окремі уривки, розглядали ілюстрації, знайомились з правилами життя козаків в Запорізькій Січі: 













- Козак з біди не заплаче; 
- Де козак, там і слава; 
- Козак не боїться ні хмари, ні грому;
- Степ та воля – козацька доля;
- Терпи, козак, отаманом будеш;
- Хліб та вода – то козацька їда;
- Без гетьмана військо гине;
- Бог не без милості, козак не без долі;
- До булави треба голови...

Існує досить поширена думка, що в запорізькі козаки брали всіх, хто приходив на Січ і вмів перехреститися та сказати, що вірує в Бога. Проте це не зовсім так. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти нелегку школу навчання й скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками.

Щоб стати справжнім козаком, новачка, незалежно від віку, приймали спочатку в «молодики». Молодик сім років вчився фехтувати, стріляти, на коні сидіти, виконувати гопак (різновид бойового мистецтва). Молодий козак розвивав у собі силу й спритність. Керували навчанням досвідчені воїни, при яких юнаки служили джурами.

Козак мав добре знати грамоту. 
Одним із основних правил поведінки, життя козаків – це повага до батьків. При старших не дозволяли сидіти, курити люльку і говорити без дозволу. 
Одяг для козака – це друга шкіра. 
Невід’ємний атрибут зовнішності козака – зачіска-оселедець та вуса. 
Страшенна ганьба для козака бути спійманим на брехні. 
Козаки не крали ані у своїх, ані у гостей. 
Козаки не терпіли боягузів. 
Козаки були людьми справи, і часто говорили «Від зайвих слів слабшають руки». 
Кінь для козаків – друг і вірний супутник. 
Однією з важливих переваг козаків перед ворогом окрім сили, зброї, бойової майстерності була хитрість та кмітливість.





















Як колись для козака почесною була служба в Запорізькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків. 

Разом з дітьми згадували наших воїнів, які зараз знаходяться на Сході країни. З сумом згадали тих, хто загинув за ці важкі роки війни. 

Діти розповіли, що вони допомагають нашим бійцям, збирають подарунки до свята. 

У бібліотеці зараз продовжує експонуватися виставка дитячих малюнків учнів Марь’їнської школи №2 (за сприяння БО "Благодійний фонд "Місія добра України" та їх представників Олени Седляр та Олексія Тараканова, а також співпраці з Київською художньою школою № 9










Ми віримо, що небо нашої України стане мирним, адже його оберігають славні воїни. Ми повинні розуміти, як важко нашим воїнам знаходитися далеко від своїх родин і друзів, як важко кожного дня переживати смертельні ризики та втрати побратимів. Наші захисники повинні постійно відчувати нашу підтримку, повагу. 






Слава Україні 
Героям Слава!