понеділок, 3 жовтня 2016 р.

"Без терміну давності" (75-ті роковини трагедії Бабиного Яру)

28 вересня 2016 відбулась інформаційна година "Без терміну давності", присвячена одній з трагічніших сторінок історії Голокосту.
Під час нацистської окупації Києва у 1941 - 1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення і радянських військовополонених: євреїв та циган - за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розсташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.


У 1941 - 1943 роках тут було розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відома українська поетеса Олена Теліга разом з чоловіком.
У різних публікаціях подають різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру - приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.

Указом Президента України № 471/2015 були затверджені заходи з метою увічнення пам`яті про масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації Києва, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об`єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив.
Користувачів бібліотеки було також ознайомлено з книжково - інформаційним фондом з даної теми та інформацією про пам`ятники, встановлені у Бабиному Яру та поблизу нього.

Працівники біблотеки надали інформацію про заходи до 75 - х роковин трагедії за участі Українського інституту національної пам`яті й Українського центру вивчення історії Голокосту, Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Немає коментарів:

Дописати коментар