вівторок, 19 січня 2016 р.

Свято Водохреща

З 12 січня 2016 року по 21 січня 2016 року користувачі бібілотеки знайомляться з матеріалами книжкової виставки "Христос Охрестився - Мир світу дарує!".
19 січня відбулась година духовності "Від Різдва - до Водохреща" (присутні 16 чоловік).Свято Водохреща, що відзначається 19 січня, має і іншу назву - Богоявлення.


Свято Богоявлення Господнього у перших віках християнства вважалось збірним, бо стосувалось кількох подій із життя Ісуса Христа, які свідчили про Його божественність, а саме: Його Різдва, поклону мудреців, Хрещення, чуда в Кані Галилейській і чудесного розмноження хліба. Тому й нашу назву "Богоявлення" треба розуміти в множині, бо вона означає празник святих Богоявлінь.


При цій події була поява Святої Трійці: Бога сина, Бога Отця, 
та Бога Духа Святого.
Хрещення є одним із найважливіших церковних свят. 19 січня Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан.
Слово "хрещу" по-грецьки означає "погружаю у воду".

Не можливо зрозуміти сенс і важливість хрещення, не роз`яснивши перш за все символічного значення води. У Старому Завіті вода - початок життя. Саме з води беруть свій початок всі живі істоти. Де немає води, там пустеля. Ось чому саме в цей день у православних було прийнято купатися в ополонці. Вважалося, що таким чином людина позбавляється від гріхів і набирається від води здоров`я.
У цей день в усіх церквах освячують воду, яка набирає особливої сили та цілющості.
Водохресною водою лікують, вона допомагає відвернути будь - яке лихо.

Немає коментарів:

Дописати коментар