З 17 до 26 лютого представлено книжкову виставку-шану "Щира подяка вам, наші Герої, ворога нищите ви у двобої!"
Третій рік боротьби України проти рашистської навали остаточно відкрив світові сутність терористичного путінського режиму, який вісім років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у «громадянській війні» на сході України, поширюючи міфи про вигадані ним «донецьку та луганську народні республіки», а також у 2022 році намагався «продати» світові нову брехню у вигляді «спеціальної військової операції», якою силувався прикрити розв’язану ним неоголошену війну проти України.
Геополітичний контекст боротьби українців за збереження незалежності своєї держави, власної національної ідентичності, європейського вибору означає, що сьогодні Україна стоїть на захисті єдиної, вільної, демократичної Європи, основоположних цінностей цивілізованого світу та ціною життів українців здобуває для людства свободу від тоталітаризму і тиранії. Саме тому в інтересах міжнародної спільноти надавати нам якомога дієвішу підтримку з метою подолання агресора і унеможливлення його спроб напасти на інші держави, міжнародне засудження організаторів і виконавців злочинів проти людяності, належна правова та політична оцінка дій країни-агресора.
Низький уклін усім захисникам, які тримають лінію оборони та дають відсіч окупантам. Подяка медикам, які рятують життя та волонтерам, які гуртують та допомагають. Велика вдячність усім українцям, які продовжують тримати економічний фронт та працювати заради Перемоги та Миру!
Україна завжди пам’ятатиме своїх синів і доньок, які віддали свої життя за Перемогу - і військових, і цивільних!
Бережко-Камінська, Юлія, Багірова, Алла. Україна: пекельний 22-й. Народний щоденник. – Київ: Артіль, 2023. – 320 с.
В Україні триває війна, найстрашніша і найжорстокіша в ХХІ столітті. Війна в самому центрі Європи. Війна, яка має всі ознаки жорстокого геноциду українського народу. Автори-упорядники книжки «Україна: пекельний 22-й» (народний щоденник) – Юлія Бережко-Камінська (журналістка, письменниця) та Алла Багірова (журналістка, історик) фіксують і відтворюють війну з позиції особистих переживань багатьох українців, яким довелося відчути на собі її смертоносну силу.
Київ. Жінки. Війна: збірка / упор. і передм. Іванцова, Міла. – Київ: Креативна агенція «Артіль», 2023. – 225 с.
Це збірка спогадів двадцяти жінок про Київ у війні. Документальна фіксація подій, що відбувалися й відбуваються навколо, рефлексії, емоції. Щоденникові записи й фрагменти спогадів. Про Київ від 2014 року і особливо після 24 лютого 2022-го. Від киянок, кримчанок, мешканок інших міст, змушених переїхати до столиці з окупованих росією територій. Безцінний приватний досвід переживання непростого періоду нашої історії.
Ружин, Зоя. За перемогу! За волю народу! Поезія, пісні та проза, написані в дні війни. – Київ: ТОВ «Юрка Любченка», 2022. – 156 с.
У новій поетично-пісенній збірці знана поетеса та активна громадська діячка Зоя Ружин представляє читачам поетичний літопис її думок, який значною мірою відображає стан душі українського народу у скрутні для України часи. Несподівана кривава війна, яку розпочала агресор росія проти українського народу, вразила все світове співтовариство…
Горянська, Мар’яна, Корягін, Віктор. Нам не потрібна війна. – Харків: Видавництво «Ранок», 2024. – 32 с.
У цій книзі йдеться про цінності, що були, є і будуть основою людяності за будь-яких обставин. Саме вони в час війни допомагають нам виживати, триматись одне одного та перемагати ворога. Авторка втілила безмежну любов до свого народу і захоплення українцями та українками. Книга стверджує: нам не потрібна війна, щоб бути справжніми людьми!
Шиманська, Анна, Шиманський, Андрій. 501 факт, який треба знати з … історії України. – Львів: Видавництво старого Лева, 2024. – 256 с.
Історія України від мамонтів до сьогодення у 501 факті? Чому б і ні? Цікаві, важливі, часом кумедні, іноді трагічні, а найчастіше – доленосні: не всім цим фактам знайшлося місце у шкільних підручниках, але саме завдяки їм історія стає живою і динамічною. Яке українське місто згадує Гомер у своїй «Одіссеї»? Особистим знаком якого князя було зображення сучасного тризуба? Коли вперше в писемних пам’ятках згадано слово «Україна»? А хто з гетьманів був шанувальником кави? Відповіді на ці та інші питання знайдете на сторінках ілюстрованого довідника. Завдяки книжці «501 факт, який треба знати… з історії України» минуле стає ближчим, а сучасне – зрозумілішим.
Ганзій, Г. М. Діти захисникам України: малюнки, листи, побажання. – Харків: Видавництво Точка, 2021. – 112 с.: 52 іл.
До альбому увійшли дитячі малюнки та побажання-листи.
…Це тільки полотна видатних майстрів можна безмежно і вдало копіювати, а дитячі малюнки, які, інколи, можуть здатися незграбними, недостатньо досконалими, підробити неможливо, бо вони – поклик душі!...
Лукасевич, А. І. Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі. – Київ: ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2015. – 128 с.: іл.
Ілюстроване дитяче видання, присвячене захисникам української землі – активним учасникам АТО. Головні герої – славні сини своєї країни, міцні та незламні патріоти з жовто-блакитною бронею, які є своєрідним непереможним щитом українського народу.
Кирпа, Галина. Мій тато став зіркою. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 36 с.: іл.
«Мій тато став зіркою» - зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім недитячі теми: сиерть, барикади, гради та біженців. А полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…