З 10 до 21 квітня розгорнуто книжкову виставку "Бог дав радість з Небес - Христос Воскрес!-Воістину Воскрес!".
Також впродовж цього періоду відбуваються години духовності "У день Святого Воскресіння Христос нас кличе до спасіння!".
Світлий Великдень є найважливішим і найрадіснішим святом у християн. Усі віряни цього дня радіють чудесному воскресінню Христа і збираються разом із рідними.
У 2025 році на світ чекає рідкісна подія. Уперше з 2017 року католики і православні відзначать свято в один день. Загалом це явище не таке рідкісне, проте в нинішньому десятилітті такого ще не траплялося.
Великдень - це християнське свято, у яке згадують воскресіння Ісуса після його страти на хресті. Торжество символізує спокуту гріхів людства і перемогу добра над злом. Його дата щороку змінюється, оскільки залежить від місячного календаря.
Православний і католицький Великдень 2025 року настане 20 квітня. Востаннє християни відзначали торжество разом 16 квітня 2017 року.
У наступних роках головне християнське свято відзначатиметься в такі дні:
у 2026 році - 5 квітня у католиків, 12 квітня у православних;
у 2027 році - 28 березня у католиків, 5 травня у православних;
у 2028 році - 16 квітня у всіх вірян.
Таким чином, Великдень 2025 в українців настане одночасно з іншими християнськими країнами. Але наші традиції святкування не схожі на жодні інші. До свята у нас заведено випікати паски з глазур'ю і фарбувати варені яйця. У церкві віряни моляться Богу та освячують кошик із продуктами.
Перед Великоднем протягом 48 днів віряни тримають Великий піст, щоб очистити тіло перед світлим святом.
Суперечки між православними і католиками щодо того, як правильно обчислювати дату Великодня, тривають з 1054 року. Віряни досі не дійшли єдиної думки. Загальний принцип однаковий: Великдень настає в першу неділю після першого повного місяця, який настає після дня весняного рівнодення (21 березня).
Однак православні віряни, на відміну від католиків, для обчислення дати використовують старий (юліанський) календар. У ньому день весняного рівнодення відзначається 3 квітня. Тому православний Великдень не може настати раніше 4 квітня.
Можливо, у майбутньому православні, католики і протестанти зможуть дійти згоди і почнуть відзначати Воскресіння Христове однаково.
(за матеріалами https://www.unian.ua/lite/holidays/pasha-2025-data-u-katolikov-i-pravoslavnyh-12740190.html#goog_rewarded)
Ці свята гіркіш од полинУ...
Спомини колишні - найтепліші,
ніби, то було у давнину...
Місим паску на сльозах і крові...
Молимось до неба й образів...
Боже, сили дай. І дай любові.
Згинути не дай нам од катів...
Нині свято шириться землею.
Писанки ажурні, аж блищать...
Крашанки червоною душею
хочуть нам про чудо нагадать...
Що Христос - воскрес. І є надія...
Бо ціну заплачено життям.
Місим паску...Плачем....І говієм...
Рвемо серце болем й каяттям...
Скільки душ окрайчик не скуштує
тих пасОк, що мама напекла...
Скільки в небі десь собі раює?...
Мама жде....А їх усе нема....
Цей Великдень не такий, як інші...
Ці свята гіркіш од полинУ....
Та ,Христос - воскрес! І то - найліпше.
Вірим, що поборем цю війну.
Людмила Галінська